Scroll to top

Τα βραβεία του 3ου Διαγωνισμού Ζωγραφικής «Ο Τριπόταμος, το ποτάμι της Βέροιας»


arive_team - 17/05/2019 - 0 comments

Τα βραβεία του 3ου Διαγωνισμού Ζωγραφικής «Ο Τριπόταμος, το ποτάμι της Βέροιας»

Δελτίο τύπου

Γέμισε με χαρούμενα παιδικά προσωπάκια το απόγευμα της Τετάρτης 15 Μαΐου η αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου στο Δημαρχείο Βέροιας, όπου δεκάδες μαθητές περίμεναν να ακούσουν ανυπόμονα τα αποτελέσματα του 3ου Διαγωνισμού Ζωγραφικής «Ο Τριπόταμος, το ποτάμι της Βέροιας» που διοργάνωσε ο Σύλλογος «Φίλοι του ποταμού Τριπόταμου Βέροιας» για το 2019.

Πριν την ανακοίνωση της τελικής δεκάδας διαβάστηκαν τα ονόματα όλων των παιδιών που συμμετείχαν και χειροκροτήθηκαν το καθένα ξεχωριστά για την προσπάθεια που έκανε.

Στη συνέχεια ανακοινώθηκε η τελική δεκάδα η οποία είναι η εξής:

α/α Ονοματεπώνημο Τάξη Σχολείο
1 Κυβεντίδης Χαράλαμπος Ε’ 1ο Δημοτικό Σχολείο
2 Ποτογλίδου Ευαγγελία Δ’ 8ο Δημοτικό  Σχολείο
3 Γκατζέ Κωνσταντίνα ΣΤ’ 10ο Δημοτικό Σχολείο
4 Θεοχαροπούλου Ελένη_Μυρτώ Ε’ Δημ Σχ. Ράχης Τριποτάμου
5 Χριστίνα Σούλα Δ’ Δημ. Σχ. Αγίας Μαρίνας- Τριλόφου
6 Σταμούλη Γκόρη Χρυσάνθη Ε’ 6ο Δημοτικό Σχολείο
7 Πολυμέρη Φωτεινή-Μαρία Δ’ 14ο Δημοτικό Σχολείο
7 Βουρδούνη Αικατερίνη-Ραφαηλία Ε’ 9ο Δημοτικό Σχολείο
8 Γκοτζαμάνη Άννα-Μαρία Χρυσοβαλάντου Δ’ 9ο Δημοτικό Σχολείο
9 Αρσενίου Δημήτρης Ε’ 9ο Δημοτικό Σχολείο
10 Ευστρατιάδου Αγαθή Δ’ 12ο Δημοτικό Σχολείο

 

Τα έργα έκρινε η κριτική επιτροπή η οποία απαρτίζεται από τους εξής:

  1. Αρώνη Κωνσταντίνο, Αρχιτέκτονα-Ζωγράφο
  2. Λιάκου Ασπασία, Δασκάλα Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
  3. Μαυροκεφαλίδη Δημήτρη, Ζωγράφο
  4. Τσόλη Κωνσταντίνα, Καθηγήτρια Εικαστικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  5. Μαρία χειμωνοπούλου Βιολόγο_Ιχθυολόγο, ερασιτέχνη ζωγράφο

Τον Δήμο Βέροιας εκπροσώπησε στην εκδήλωση ο αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Σοφιανίδης, τον οποίο ευχαριστούμε θερμά.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και δίνουμε ραντεβού για το 2020!!!

 

Το Δ.Σ. του Συλλόγου «Φίλοι του ποταμού Τριπόταμου Βέροιας»

Πρόεδρος: Χειμωνοπούλου Μαρία

Αντιπρόεδρος: Δημόπουλος Γεώργιος

Γραμματέας: Ίτσκου Νατάσα

Ταμίας: Τσιτλακίδης Κώστας

Μέλος (βοηθός γραμματέα): Ρίστα Έλενα

Μέλος (υπεύθυνος επικοινωνίας): Ζήσης Πατσίκας

Μέλος: Ασλάνογλου Νίκος

Related posts